Ateliere de vara pentru meseriile viitorului – Code School Clubs

meseriile viitorului code school clubs

VARA ASTA AJUTA-TI COPILUL SA SE PREGATEASCA PENTRU MESERIILE VIITORULUI

Tehnologia este un fenomen raspandit atat de rapid, incat exista riscul ca cei mici sa nu fie pregatiti sa il infrunte!

Inca de mici, copiii sunt inscrisi la diferite cursuri sau activitati: cursuri de dans, teatru, pictura, activitati sportive, programare, etc. Parintii fac acest lucru pentru a vedea daca copiii lor au vreo inclinatie spre aceste activitati si cum ii pot ajuta mai mult sa se dezvolte de la varste fragede intr-o anumita directie.

Totusi, in zilele noastre, programarea a acaparat mai toate domeniile de interes si a devenit necesara in orice activitate. Asadar, credem ca este important ca fiecare copil sa cunoasca bazele programarii pentru ca, in relatie cu alte abilitati, va putea razbate intr-o societate aflata intr-o continua dezvoltare, in care trebuie sa tina pasul cu noile schimbari.

Chiar daca copilul tau nu va lucra in domeniul IT, o intelegere de baza a conceptelor de programare este esentiala in imbunatatirea abilitatilor de rezolvarea a problemelor si a gandirii logice.

Programarea ii ajuta pe copii sa fie mai creativi, sa-si dezvolte imaginatia, ii invata sa coopereze, sa colaboreze si sa comunice cu ceilalti intr-un limbaj universal. Tehnologia inevitabil va face parte din viața noastră, dar depinde de tine daca copilul tau va fi creator de tehnologie sau doar consumator.Inscrie-l la atelierele de vara Code School Clubs si afla cum isi pregatesc alti parinti copiii pentru meseriile viitorului.

SCHIMBA MODUL IN CARE COPILUL TAU VEDE TEHNOLOGIA! HAI LA CODE SCHOOL CLUBS!

Transformarea timpului petrecut pe laptop sau tableta intr-unul de calitate, in care copilul invata cum functioneaza tehnologia si cum o poate controla este principalul scop al clubului nostru. Completeaza formularul si descoperă ofertele noastre.

Cursuri de programare
pentru copii

Copilul tău poate să bifeze încă de pe acum abilitățile care vor fi la căutare când el va fi deja mare.